آینه مسی

اگر از طراحان داخلی بپرسید، بیشترین تاثیر را چه چیزی در طراحی داخلی می‌گذارند، آن‌ها با هم می‌گویند: «آینه». آینه تنها برای تابش نور و انعکاس تصویر شما طراحی نمی‌شود، این ایده می‌تواند نشان دهنده سلیقه و شخصیت باشد و به طرز شگفت‌انگیزی زیبایی طراحی را به رخ می‌کشاند. آینه مسی یکی از بهترین پیشنهادها برای دیوار قسمت‌های مختلف خانه است که به اشکال و تناژ رنگی مختلف به کار می‌رود.

رنگ مسی یکی از دلرباترین و شیک‌ترین رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی است که همین موضوع باعث کاربرد فوق العاده آینه مسی دکوراتیو شده است و استفاده از این رنگ در آینه کاری و دیوارها به چند هزار سال پیش بر می‌گردد، زیرا از قطعات مسی صیقل شده به عنوان آینه استفاده می‌کردند، مربوط به ۶۰۰۰ سال پیش است. این آینه دارای رنگی گرم است که امروزه در طراحی مدرن مورد استقبال بسیاری قرار می‌گیرد و کاربرد فراوانی در زندگی دارد.

خرید آینه مسی
آینه مسی دکوراتیو

کاربرد آینه مسی

حضور آینه در فضای خانه حس صداقت و صافی را القا می‌کند و مکانی ایده آل برای مشاهده استایل روزانه است. یکی دیگر از کاربردهای آینه، جذابیت خاص و منحصر به فرد فضاست که حین افزایش نور طبیعی، حس فضا را به حداکثر می‌رساند و محیط را بزرگتر از آنچه هست جلوه می‌دهد. آینه مسی رنگ درخش ویژه‌ای دارد و برای شیک نشان دادن خانه و طراحی آن بهترین انتخاب است. این رنگ گرمای لذت بخش در خانه ایجاد می‌کند و در جلب توجه مخاطبین حرف اول را می‌زند. پس اگر به دنبال رنگی گرم و لوکس هستید، مسی انتخاب بهتری نسبت به دیگر رنگ‌های گرم و تیره مانند قهوه‌ای است. از این آینه می‌توانید برای جاهای مختلف خانه مانند اتاق خواب، اتاق والدین، راهروها، پذیرایی، کنار کنسول و میز تلویزیون و… استفاده کنید و از زیبایی و بی‌نقص بودن انتخابتان لذت ببرید.

نکات استفاده از آینه‌های مسی

طرح‌های مختلفی این آینه مانند لوزی، جورچین و دیگر اشکال هندسی را در بازار مشاهده می‌کنید که می‌توانید با توجه به سلیقه‌تان و دیگر المان‌های طراحی بهترین شکل برگزینید. اگر احساس می‌کنید در طراحی دکور بیش از حد از رنگ گرم استفاده شده است، سعی کنید این آینه را کنار چند المان به رنگ سرد نصب کنید. از این آینه می‌توانید برای سقف و دیوار اجرا کنید و از انعکاس نور و درخشش آن شگفت زده شوید. برای نصب آینه حتما از متخصصین حرفه‌ای و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. آینه مسی خریدی مطمئن برای خانه‌های طراحی شده به رنگ کرم و قهوه‌ای روشن است که زیبایی‌های محیط را دوچندان می‌کند. اگر خانه به رنگ‌های کرم طراحی شده است، می‌توانید از این المان برای تزیین پذیرایی و آشپزخانه استفاده کنید.

جنس آینه مسی

آینه مسی رنگ فوق العاده‌ای دارد و برای ساخت آن از شیشه‌های معمولی و شفاف ترنسپرنت به رنگ مسی استفاده می‌کنند. در آخرین مرحله نیز شیشه مسی با جیوه یا نقره‌اندود می‌شود و ساختار آینه‌ای خود را بدست می‌آورد. اگر چه رنگ جیوه یا نقره کاملا ثابت و به رنگ نقره‌ای است، اما با کمک نتاژهای رنگ متفاوت شیشه مانند برنز امکان تولید شیشه‌های رنگی وجود دارد.

برای تولید این آینه نیز از اکسیدهای مختلفی استفاده می‌کنند که رایج‌ترین آن‌ها شامل اکسید کروم، کلرید طلا، اکسیدهای آهن و اکسید منگنز است.

نکات استفاده از آینه های مسی

بازتاب نور در نواحی طیفی آینه مسی

این روزها آینه مسی خرید خیلی از علاقه مندان به طراحی مجلل و خیره کننده است. بازتاب نور داخل این رنگ آینه بدون شک رماتیک‌ترین فضا را خلق و در کنار نورپردازی‌های بی‌نقص محیط نور را به رقص و پایکوبی دعوت می‌کند. یکی از بهترین پیشنهادها برای درخشش بیشتر این آینه دکوراتیو، استفاد از چند لایه دی الکتریک است که بازتاب ایده آلی را ایجاد می‌کند، زیرا تابش آینه به رنگ گرم در طیف نورهای مرئی کم است.

تاریخ انتشار 1401/06/13